eng log
 log1

HAFİF BETON SİSTEMLERİ

 HAFİF - DUVAR ve ÇATI PANELLERİ

sandavic panel panel gypsum cell yalitim plaka plate
Hafif Duvar Paneli Prefabrik Duvar Panelleri Isı Yalıtım Plakası  Kaplama Levhası Asma Tavan Plakaları

cellularinsulation plate 

ARTRA®  Hafif Beton Panel Sistemleri

Isı yalıtımı.
Ses yalıtımı.
Aleve dayanıklı.
Havayı temizler.
Sudan etkilenmez.

ISI YALITIMI: Stonbor hafif levhaların yapısında bulunan hava boşluğu ve hücreler sayesinde çok iyi yalıtım sağlar. Bu nedenle ek bir yalıtım malzemesine gerek yoktur. Isı yalıtım levhalarının kuru ağırlığı 145 kg/m3 olup yalıtım özellikleri iyidir.

Termal iletkenlik: λ kuru = 0,055 W/mk

Yangına dayanıklılık: A1. DIN 4102 sınıfı

 

Genişlik (mm)

Yükseklik (mm)

Kalılık (mm)

Tşıyıcı olmayan panel

 Isı İletkenlik

Ses Kesme

500

600

40

1,74 kg/ad

 0,055 W/mk

500 600 50 2,175 kg/ad 0,055 W/mk  

 

HÜCRESEL HAFİF KALSİYUM - SİLİKAT PANELLER

HÜCRESEL HAFİF KALSİYUM-SİLİKAT NEDİR:
Reçine esaslı köpürtücü ajanı, kalsiyum silikat harcına eklenerek oluşturulan gözenekli hafif bir üründür.
Kalsiyum-silikat harcı kuruduktan sonra kalsiyum içerisinde kapalı hücrelerin oluşması sonucu gözenekli bir yapının oluşmasıdır.

ISI YALITIMI: Hafif hücreli blok veya panel duvarlar; Yapısında bulunan hava boşluklu hücreler sayesinde çok iyi izolasyon sağlar. Bu nedenle ek bir yalıtım malzemesine gerek yoktur. Isı yalıtım levhalarının yoğunluğu 130 - 200 kg/m3 olup yalıtım özellikleri iyidir.

 

SES YALITIMI: Stonbor bloğundaki hava boşlukları çok iyi bir ses yutma özelliği verir. Ara duvar bölmelerinde veya duvar kaplaması olarak kullanılır.

MALZEME TASARRUFU: Hücresel kalsiyum-silikat blok ve panellerin hafifliği sayesinde binaların statik yükleri azalır; Böylece kullanılan beton ve demir miktarında önemli bir azalma sağlanarak hem bina inşaatı hem de işçilik maliyetlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

HIZLI VE KOLAY UYGULAMA: Kalsiyum silikat esaslı hafif hücreli ürünlerimizin taşınması ve üzerinde çalışılması kolaydır. Bu nedenle geniş yüzeyleri kısa sürede ve daha az işçilikle kaplamak mümkündür.

KULLANIMI KOLAY: Kullanımının kolay olması çok önemlidir. Gözenekli kalsiyum silikat blokları ve plakaları basit aletlerle kesilir; Testere ile kolayca kesilir, çivi veya burgu ile kolayca delinir.

 

ENERJİ TASARRUFU: Hücresel kalsiyum silikat esaslı blok ve panel, iyi ısı yalıtımı sayesinde binayı kışın sıcak, yazın serin tutar. enerji maliyetlerini %40 azaltır.

BİYOLOJİK DİRENÇ: Hücresel Stonbor ürünleri çürümez ve eskimez. Suya ve neme karşı dayanıklıdır. Hücresel Stonbor ürünleri insan ve hayvan sağlığına zararlı değildir.

STONBOR ÜRÜNLERİNİN ÖNEMİ:
İçerisindeki kapalı hücreler sayesinde iyi ısı ve ses yalıtımı sağlar. Hava temizleme özelliği sayesinde sağlıklı yaşam ortamları oluşturur. Ürünün atığı çevre kirliliğine neden olmaz. Ürün sahip olduğu avantajlar nedeniyle inşaat sektörünün her aşamasında geniş ölçekte kullanılabilmektedir.